facebook-now-640x556

Uzun bir uçak yolculuğu sırasında ya da metroda offlineken aklınıza gelen parlak fikri Facebook’ta arkadaşlarınızla paylaşmak için artık internet bağlantısına tekrar kavuşmayı beklemenize gerek yok. Facebook iOS uygulaması artık bu anlarınızı da kayıt altına alıyor.

Facebook’un mobil uygulamasına dün yayımlanan güncellemeylebirlikte birkaç yeni özellik eklendi. Bunların başında kullanıcıların uçak modu ya da offline olduğu zamanlarda paylaşım yapması geliyor. Facebook uygulamasında geliştirilen diğer özellikler paylaşımların ön izlemesinin yapılabilmesi ve haber akışının daha hızlı yüklenmesi.

Facebook’un iOS uygulamasındaki değişiklikler bunlarla sınırlı değil. TechCrunch’ın haberine göre, Facebook uygulamasında kullanıcıların paylaşım yaptıktan sonra bağlantılı içerikleri görmelerini sağlayacak öneri sayfaları üzerinde çalışıyor.

 

Facebook’un offline paylaşım özelliği, iPhone’unuz uçak modundayken bile, kişisel ileti alanınızı kullanmanıza izin veriyor. Yapmanız gereken sadece paylaşımızı girmek ve post etmek, Facebook, internet bağlantısına kavuştuğunuz anda bu iletiyi arkadaşlarınızla paylaşıyor. Facebook’un offline paylaşımları kayıt altına alması, güvenlik, felaket ve acil durumlar gibi anlardaki kullanımıyla fark yaratabilecek bir özellik gibi görünüyor.

Paylaşımlarınızın ön izlemesi özelliği ise Facebook iOS uygulamasında okuduğunuz, dinlediğiniz, izlediğiniz bir içeriği paylaşmadan önce önerilen herhangi bir linki kaldırabilmenizi sağlıyor.