ideaterra-kurumsal-gorseli

Temsil özellikle ticari alanda çok önemli bir başlıktır. Firma sahipleri durağan haldeki işletmelerini tüm piyasada daha aktif olarak görebilmek için kurumsal kimlik tasarımları ile temsil keyfiyeti oluşturacak araçlar edinmektedir. Dışarıdan bakıldığında firmanın görünüşü için çok önemli olan bu araçlar arasında ilk düzenlenmesi gereken logo tasarımlarıdır.

Logo bir firma için piyasa içerisindeki ön izleme raporu olabilecek bir olguyu oluşturur. Bu nedenle renklerinden çizgilerine yapılan tasarımda öngünlük ve firmaya aidiyet içerecek özelliklerin temel alınması gereklidir. başarılı bir logo çalışması pek çok Kurumsal kimlik bileşeninde kullanılabilecektir.

Kartvizitlerden zarflara kadar hatta firmanın kullandığın fatura-irsaliye gibi matbu formlarına kadar her alanda kullanılan logo tasarımlara firmayı akla gelebilecek her alanda temsil edebilecektir. Basılı bileşenlerin tümünde kullanılabilecek bu tasarımlar poster, afiş, bina ya da araç giydirmelerinde de kullanılmakta sağlanan bütünlük ile marka bilinilirliği her alana dalga dalga yayılmaktadır.

Bu aşamadan sonra bir firma için günümüzde olmazsa olmaz bir alan web alanı olmaktadır. Web sitesi tasarımı ile firmanızın online ortamda kazanacağı alan ile çok geniş kitlelere daha kısa süre içerisinde ulaşabilmesi mümkün olabilecektir. Özellikle reklam çalışmalarının dijital ayağını oluşturacak web siteleri firmalara önemli artı özellikler kazandıracaktır

. İndirimler, ürün tanıtımları hatta duyurular internet üzerinden çok daha etkili bir şekilde yapılabilmektedir. Firma olarak hedeflenen başarının yakalanabilmesi için tüm bu başlıkların adım adım takip edilerek uygulanması gerekmekte, tüm alanlarda sağlanan bütünlük ile firma kurumsal bir yapıya ulaşacak ve her alanda farklı araçlarla temsil edilebilir hale gelecektir.