ofset3 (1)

Dijital baskı yönteminden faydalanılmayan bir sektör yok desek yeridir. Hemen her türlü sektörde kullanılan bu baskı yöntemini bazen duvarlardaki afişlerde görürken bazen de firmaların tabelalarında görürüz. Sayısız kullanım alanına sahip olan baskı tekniğinin hemen her türlü amaca hizmet ettiği görülüyor. Sektörel anlamda geniş bir kullanım alanı olduğu kadar günlük yaşamda karşılaştığımız pek çok unsurda da görmemiz mümkündür. Firma vitrinleri, bina cepheleri, bilboard yapıları, bez afişler gibi pek çok alanda kullanım alanına shaip olduğu görülür.

 

Yine matbacılık sektöründe oldukça önemli bir yere sahip olan bir diğer baskı yöntemi ofset baskı tekniğidir. Bilgisayar üzerinden grafikerlerin ya da bu konuda yeterliliğe sahip meslek uzmanlarının ortaya çıkarmış olduğu tasarımların kalıplar içerisine atılarak baskılanması tekniğini içerir. Bugün büyük anlamda ilgi gören ve tercih edilen bir baskı türüdür. Maliyetinin düşük olması ve zamandan tasarruf sağlaması nedeniyle oldukça işlevsel nitelikler taşımaktadır.

 

Firma olarak henüz tabelanızı hazırlatma aşamasındaysanız firma seçimini çok iyi yapmanızı öneririz. Bu konuda yüzlerce firma hizmet vermektedir. Yaşadığınız bölgede küçük bir araştırma yaparak hizmet kalitesinden emin olduğunuz firmalarla iletişime geçip tabelanızı yaptırabilirsiniz. Şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor ki; tabela yapan firmalar arasından doğru bir seçim yapıp uygun hareket ettiğinizde tabelanız göz kamaştırıcı güzellikte olacaktır. Bu bakımdan firma seçimleri üzerinde yeterince hassasiyet gösterilmelidir.ofset3