dijital-baski

Son yıllarda yani özellikle son 10 yılda reklam yapmak için internet kullanımı artış gösterse dahi dijital baskı hala reklam yapmak için çok önemli bir yere sahip olmaktadır.

Günümüzde sayısız şirket reklamları için dijital baskı yaptırmayı tercih etmektedir ve buna zorunlu olmaktadırlar.

Dijital daha çok geleneksel baskı yöntemleri olan ofset baskı ya da serigrafi gibi metotlara oranla bir sayfa başına daha çok mal olabilir.

Eğer baskı yapılacak adet sayısı çok ise, küçük hacimli baskı için en doğru seçim dijital yapılan baskı olmaktadır. Baskı yapılacak ürünün çok çeşitli olması da bu baskıyı daha ekonomik bir duruma getirmektedir.

Tabela yapan firmalar dahi bu sistemi kullanmaktadır ve müthiş kalitede işler ortaya çıkmaktadır. Baskı merkezlerinde ya da bilgisayar ortamlarında hazırlanmış olan tasarımların ve fotoğrafların gelişen baskı teknolojileri sayesinde daha kalite ve daha hızlı bir biçimde çeşitli malzemeler üzerine el değmeden yapılan baskı dijital olan baskı çeşidi olmaktadır.

Dijital yollarla yapılan baskı tasarımı bilgisayar ortamında oluşturulan dataların, dizaynların ve fotoğrafların dijital olan baskı makinesi kullanarak çıktısı alınabilen yöntem olmaktadır.

Bu çıktı çeşitlilik gösterebilir elbette. Yapılan işe ya da istenen siparişe göre; el ilanı, broşür ya da herhangi bir şirket için yapılmış olan reklam çalışması dahi olabilmektedir.

Bu konuda eğer sipariş verecek olan tarafsanız, kaliteli ve saygın bir firma seçmeniz çok önemlidir.