ofset

Bilgisayar ortamlarında hazırlanmış olan çeşitli tasarımların baskı merkezlerinde gelişmiş teknolojilerle kaliteli ve hızlı olarak baskı yapılmasına verilen isimdir. Dijital baskı bilgisayarda oluşturulan tasarımların, fotoğrafların, bilgilerin gelişmiş tekniklerle kağıda dökülmesi anlamına gelir. Broşür, el ilanı gibi çalışmalar örnek verilebilir. Bu tarz çalışmalar incelendiğinde genellikle parlak kağıtlara basılmış canlı renklere sahip grafikler akla gelmektedir. Bu bakımdan göze hitap ettiği söylenebilir. Reklam teknikleri arasında önemli bir yeri olan dijital basım tekniği son yılların modası haline gelmiştir.

 

Öte yandan günümüzde yaygın olarak tercih edilen bir baskı tekniğini görüyoruz. ofset baskı tekniği 1904’lü yıllardan bu yana aktif bir şekilde kullanılan baskı yöntemlerinden. Temel çalışma mantığı mürekkebin doğrudan kauçuk vasıtasıyla kağıda aktarılması ve baskının yapılması prensibi ile çalışır. Bilgisayarda hazırlanan tasarım öncelikle metal kalıba aktarılır ve kalıp baskı makinesine monte edilir. Kalıbın içerisindeki görüntü de kağıda basılmış olur.

 

Firmanızın tabelası eskidiyse ya da baştan sona tasarlatmak istiyorsanız tabela yapan firmalara ihtiyacınız olacak. Bu noktada alanında başarılı bir firma seçmeniz elde edeceğiniz sonuçlar bakımından yerinde bir hareket olacaktır. Sektörde yüzlerce firma aktif bir şekilde hizmet ediyor olsa da her firma müşterilerinin beklentilerini karşılayamayabilmekte. Bu bakımdan doğru firma seçimlerinin ardından tabelanızı tasarlatmanız mümkün. Tabelada kullanılan malzemelerden tutun da baskı tekniğine kadar bir firmanın kalitesini belirleyen etmenlerden olduğunu söyleyebiliriz.ofset