lg-g4-leak21

Son yılların favorisi haline gelen ve firma veya şirketlerin sık olarak başvurdukları dekupeli fotoğraf çekimi fotoğrafçılığın en önemli alanlarından biri haline gelmiştir.

Bu fotoğraf çekiminin tanımı; Dekupe işlem fotoğraflara sonradan uygulanan bir işlem değildir. Fotoğraflar stüdyo ortamında oluşturulan özel sitemler ile çekilmekte ve arka planları şeffaf olarak kaydedilerek yapılabilir.

 

Firmaların dekupeli fotoğraf çekimini tercih etmelerindeki sebepler;

 

-Çekilen fotoğraflar, istenilen herhangi bir renk ve zeminde rahatça kullanılabilir.

-Tekrar tekrar dekupe işlem gerektiren uzun süreli işlerle uğraşmayı gerektirmez.

-Dekupeli fotoğraf, binlerce zahmetten kişiyi kurtarır.

Dekupeli fotoğraf çekiminin standart fotoğraf ile arasındaki farklar ve sağladığı avantajlar;

-Photoshop ile dekupe sınırlı bir işlem olup, dekupeli foto, manüel işlemin mümkün olmadığı durumlarda etkili çözüm sağlar.

-Girintili çıkıntılı ve ince detayları olan ürünlerde kusursuz sonuç verir.

-Uygulanan şeffaf materyallerle yüksek derecede başarılıdır.

-Elle yapılan standart dekupe işlemlerinden daha üst düzeyde kalite içerir.

-Çekilen ürünün ışık alan bölümleri orantılı olarak dekupe edildiğinden dolayı, ürün kullanıldığı ve yerleştirildiği zemine uyum sağlar.

-En önemli avantajı, kazandırdığı zamandır.

 

Müşterileri artışını sağlamak ve prestijlerini artırmak için reklam kampanyalarına başvuracak olan firmalar, kaliteli içerik ve sunum almak istiyorlarsa dekupeli fotoğraf çekimini tercih etmeleri oldukça faydalı bir seçim olacaktır. İyi bir fotoğrafçı ve referansı yüksek reklam ajansının profesyonelliği birleştiğinde ortaya kaliteli bir sonuç çıkacaktır. Ve hizmet alan firma hedefine kısa sürede ulaşacaktır.