PhotoHeader_Accueil

DailyMail, WPP ve Snapchat ortaklığıyla kurulan global dijital içerik ajansı Truffle Pig, Cannes’da gerçekleştirilen bir etkinlikte duyuruldu.

WPP, Snapchat ve DailyMail işbirliğinden yeni bir dijital içerik ajansı doğdu: Truffle Pig. Cannes’da, MailOnline’ın yatında gerçekleştirilen etkinlikle duyurulan ajansı tanıtmak amacıyla DailyMail’in Kuzey Amerika CEO’su Jon Steinberg, WPP’nin kurucusu ve CEO’su Sir Martin Sorrell, Snapchat’in kurucu ortağı Evan Spiegel ve Hill + Knowlton’ın genel başkan yardımcısı Alexander Jutkowitz bir araya geldi.

Dünyanın en büyük reklam ajanslarından birini, en tanınmış haber kaynaklarından biri ve başarılı bir sosyal platformla bir araya getiren bu yeni ajans; markalara, dijital medya sitelerine ve sosyal medya platformlarına içerik planlama, geliştirme ve oluşturma konusunda önemli bir kaynak sunmayı hedefliyor.

Ajans; içerik projeleri, infografik ve GIF’ler, video, fotoğraf, sosyal medya yönetimi ve hedef kitle geliştirme, veri analizleri, planlama gibi çoklu medya hizmetleri de verecek.

Truffle Pig öncelikle ABD’de New York merkezli olarak faaliyet gösterecek ve Snapchat’in dikey video görüntüleme alanından faydalanacak. Ajans; Dailymail.com, Elite Daily ve Snapchat’i hikaye odaklı pazarlama konseptini oturtmak için test amaçlı olarak kullanacak. Hill+Knowlton’ın Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Jutkowitz ise yeni şirketin CEO’su olarak çalışma hayatına devam edecek.

WPP’nin bünyesinde bulunan gruplar da DailyMail ve Snapchat işbirliğinden doğan bu yeni oluşumun sağlayacağı içerikler konusunda oldukça istekli olduklarını belirtiyor.

 

http://www.dijitalajanslar.com/dailymail-wpp-ve-snapchat-tarafindan-kurulan-global-icerik-ajansi-truffle-pig-tanitildi/