microsoft_4

İşyerlerinin kolay bulunmasını sağlayan ve binaların çatılarında yer alan tabela türüne çatı tabelaları adı verilir. Bir işyerini en iyi tanıtma biçimi olarak adlandırılan çatı tabelaları farklı tasarım ve ölçüleri ile insanların karşısında yerini almaktadır. Diğer tabelalara göre tasarlanması ve ölçü aralığı oldukça farklı olan bu tabelalar insanların dikkatlerini anında çekmeyi başarmaktadır. Uzak mesafelerden de kolayca fark edilebilen bu tabela türünü alanında uzman çalışma yapan insanlardan yardım alarak yaptırmanız önerilir.

Dış mekânlarda uygulanan çatı tabelaları tüm hava koşullarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Özellikle rüzgar ve yağmur gibi kötü hava koşullarında yazıların silinmemesi ya da paslanmaması için kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekir. Bu konu da yeterli araştırma yapıldıktan sonra malzeme seçimi gerçekleştirilir. Uygun fiyat avantajları sunan firmalar her türlü sorunu ortadan kaldırarak istediğiniz gibi bir tabela yapılması mümkündür.

Her tabela kendi arasında farklı gruplara ayrılsa da çatı tabelaları da kullanılan malzemeler göz önüne alınarak çeşitli gruplara ayrıldığı görülür. Bunları alüminyum çatı tabelaları, kompozit oyma, neon çatı tabelası, pleksi çatı tabelası, pleksiglass çatı tabelası ve daha pek çok çeşit ile karşımıza çıktığını görebilmek mümkündür. Çeşitleri ile insanlara özgür seçim yapma şansı sunan çatı tabelaları müşterilerin istekleri üzerine ışıklı ya da ışıksız olarak da tercih edildiği görülür. Özellikle ışıklı tabelaların akşam karanlığında da fark edildiği ve güzel bir görünüme sahip olduğu görülür.