Mall-of-İstanbul-Çatı-tabelası

Diğer tabela çeşitlerine göre çatı tabelaları çok daha farklı tasarlanmakta olup, ölçüleri de çoğunlukla büyük olmaktadır. Bina ya da benzeri yapıların çatılarına monte edilir ve bir tür reklam panolarıdır. Bu tabelalar ışıklı veya ışıksız olarak yaptırılabilir. Ayrıca, bu tabelalarda paslanmaz alüminyum kabartma harfi, kutu harf veya pleksi kutu harf kullanılmaktadır. Bu tabelalar hem büyük hem de ağır olduklarından dolayı montajında en az 1 adet vinç kullanılmaktadır.

Çatı tabelalarının montajının oldukça dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü bu tabelalar çok yüksekte olduğu ve rüzgârdan etkilenmemesi için montaj işlemine kesinlikle dikkat edilmelidir. Bu tabelaların montajı yapılmadan önce ise, bina kat sayısı, harflerin yüksekliği ve mesafe tabela zemin ölçüleri dikkate alınmalıdır. Bütün bunlar doğru bir şekilde hesaplandıktan sonra montajının yapılması çok daha doğru olacaktır. Çatı tabelaları hem montajı, hem görsel tasarımı, hem de büyüklüğü ile diğer tabelalardan çok daha farklıdır. Bu tabelalar genelde yüksek binaların üstüne monte edilmektedir. Bunun nedeni ise çok daha fazla kişiye hitap edebilmek ve tanıtılan firmanın dikkat çekmesidir. Öyle ki; yüksek binalar arasında kaybolmuş bir firmanın çatı tabelası ile fark edilmesi mükemmel bir seçimdir.

Çatı tabelaları büyük bir titizlikle yapılıp, yine mükemmel bir titizlikle monte edilmektedir. Fark edilebilmesi için ise oldukça büyük boyutlarda yapılan bu tabelalar ile sizde firmanızın daha kolay fark edilmesini sağlayabilirsiniz.