cati-tabelasi-87

Diğer tabela ölçülerine göre çok daha büyük ölçülere sahip olan bu tabelalar genel olarak uzaktan fark edileceğinden büyük ölçülerde yaptırılması gerekmektedir. Özellikle alışveriş merkezleri ve kapalı ortamlarda bulunan firmaların tercih ettiği çatı tabelaları, fark edilir özelliği ile dikkat çekmektedir. Daha fazla kişiye hitap etmek için en doğru seçim olan bu tabelalar, görsel tasarımının yanı sıra, ilgi çekmesi ilebilinmektedir. Ancak, bu tabelaların montajı oldukça zor ve bir o kadar da önemlidir. Bunun nedeni ise, diğer tabelalara göre rüzgârı daha fazla alması olup, montajının çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Bu tabelalardaki en önemli özelliklerden biri de kullanılacak harflerin yüksekliğidir. Ayrıca, bina kat sayısı ve tabelanın okunması gereken mesafede iyi ayarlanmalıdır. Çatı tabelaları özellikle yüksek binalar arasında kaybolmuş firmalar için olağanüstü bir seçimdir. Bu sayede firmaların fark edilmesi sağlanmış olacak ve müşteri potansiyeli de arttırılacaktır. Genellikle yüksek kesimlerde ve işlek otoyollarda bulunan şirketlerin ilk tercihi olan bu tabelalar, ciddi bir çalışma ve büyük bir titizlik ile monte edilmelidir. Ayrıca, monte edilirken rüzgâr ve diğer etkenler dikkate alınarak oldukça sağlam ve dayanıklı monte edilmesi de oldukça önemlidir.

Çatı tabelaları hem ağır hem de büyük olduğu için montaj esnasında işinde profesyonel olanların bulunması gerekir. Bunun dışında, montaj esnasında mutlaka vinç bulunması da önem taşımaktadır. Eğer sizinde firmanızın insanlar tarafından fark edilmesini istiyorsanız bu tabelalardan yaptırarak hedef kitlenizi arttırabilirsiniz.