cati-tabelasi

Tabela bir işyerinin tanıtımındaki ilk adımdır diyebiliriz. Bu yüzden görsel zenginliği ile şık ve iş yerimizin büyüklüğüne uygun bir tabela seçimi yapmalıyız. Gerek müşterilerimiz,  gerekse çalıştığımız diğer firma ve kurumlara karşı saygın bir imajın işareti olan tabela seçimimiz önemli bir noktadır. Günümüzde kullanılan birçok tabela çeşidi vardır. Bunlardan biri de çatı tabela çeşididir. çatı tabelaları diğer tabela çeşitlerine göre daha farklı ölçülerde tasarlanır ve yüksekte olduğu için çok uzak mesafeden bile görünebilir. Bu yüzden tasarım ve dizaynı çok önemlidir. Uzak mesafeden dahi rahatlıkla görünüp okunabilmesi için dikkat çeken ve alanın büyüklüğüne göre oluşturulmuş bir çatı tabelası seçimi yapılmalıdır.

Çatı tabelaları için yüksekten montaj tekniği kullanılır. Bu yüzden rüzgar gibi hava koşullarına ve diğer etkenlere karşı çok dikkatli montaj yapılmalıdır. Ayrıca yine çatı tabelasına uygulanacak harflerin boyutları da, iş yeri ile ilgili bütün unsurlar göz önüne alınarak hazırlanmalıdır. Çatı tabelasında bir diğer önemli unsur da, oldukça büyük ve ağır olan çatı tabelalarının, sağlam bir çatı zeminine monte edilmesi gerekliliğidir. Genellikle vinç yardımı ile gerçekleşen montajlarda zeminin sağlam olması çok önemlidir.

Çatı montajı her ne kadar işinde uzman kişiler tarafından yapılsa da, iş güvenliği firmaların önemsemesi gereken bir konudur. Bu konuda gerekli hassasiyeti bütün firmalar göstermektedir. Çatı tabelaları özellikle başka binalar arasında dikkat çekmeyen binalar için çok ideal bir tabela seçimidir.