microsoft_4

Çatı tabelaları germe branda, neon ışıklı harf, ışıksız kutu harf, pleksi kutu harf gibi malzemelerden yapılan ve çoğunlukla binaların yüksek kısımlarına takılan tabelalardır. Diğer tabelalara göre çok daha büyük ölçülere sahip bu tabelalar, daha fazla ilgi çekmesi ile diğerlerinden ayrılmaktadır. Ayrıca, bu tabelalar binaların üzerine monte edildiği için tehlike de arz etmektedir. Bu yüzden, montajının kesinlikle çok dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Genellikle büyük ve ağır oldukları için çatı tabelalarının montajı yapılırken en az 1 tane vinç bulunması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, montajın daha sağlam yapılmasını sağlamaktır. Ayrıca, bu tabelaların çeşitleri de bulunmakta olup, led ışıklı çatı tabelası, ışıksız çatı tabelası, çatı üstü vinil germe tabela, ışıklı kabartma harf çatı tabelası, saç kutu harf çatı tabelası, çatı üzeri saç tabela sadece bazılarıdır.

Yüksek binalar arasında kaybolup gitmiş firmalar çatı tabelaları tercih ederek fark edilmeyi sağlamaktadırlar. Öyle ki; firmaların fark edilmesi için bu tabelalar gerçekten mükemmel bir fikirdir. Genellikle yüksek kesimlerde ve işlek otoyollarda bulunan şirketler için bu tabelalar bulunmaz bir nimettir. Tabelanın yapımı oldukça zahmetli olup, oldukça büyük boyutlara sahip olduğu için hem rüzgara hem de diğer zarar veren herşeye karşı oldukça sağlam ve dayanıklı olması gerekmektedir. Eğer siz de firmanızın fark edilmediğini düşünüyorsanız çatı tabelası yaptırarak fark edilmeyi sağlayabilirsiniz.