51

Üretim aşamasında ortaya çıkan ürün ya da hizmetlerin bulunduğu sektör içerisinde hedeflenen ciro oranlarına dönüşebilmesi her departmanın kalite vurgusu başlığı altındaki çalışmaları ile gerçekleşebilecektir. Pazarlama departmanı bu açıdan çok önemli alan olmakta, yürütülen başarılı kampanyalar ortaya çıkan kalitenin piyasa içerisinde yer bularak satışa dönüşmesini sağlayabilecektir. Piyasa içerisinde firma olarak yer bulabilmekKurumsal kimlik kazanımları ile doğrudan alakalıdır.

Logo tasarımları ile firma içinde başlayan bu çalışmalar afişler, bina ve araç giydirmeleri ya da broşürlerle firma dışında da devam edebilecektir. Firma dışındaki tabelalar dışarıdan bakan insanlar için ön izlenim oluşturmakta bu nedenle kullanılan her ayrıntıda dikkat çekebilecek, prestij sağlayabilecek etkin özelliklerin kullanılması pek çok rakibin bulunduğu sektör içerisinde avantaj sağlayacaktır. Kurumsal kimlik elemanları arasında bütünlük oluşması her alanda fark edilebilirlik sağlayacak sadece logo bile firmanızı farklı alanlarda temsil eden başarılı bir pazarlamacıya dönüşebilecektir.

Web sitesi tasarımına da önem verilmeli, bu geniş alanda temsil edilebilmek zaman içerisinde büyük faydalar olarak firmanıza geri dönecektir. Firmanın her an ulaşılabilir olmasını sağlayabilecek bu tasarım ile elde edeceğiniz alan içerisinde çok daha aktif bir şekilde çalışmalar gerçekleştirebileceksiniz. Bu alanda özgün yazılar, kullanıcı dostu tasarımlar ziyaretçilerinizin potansiyel müşteri olabilmesi için gerekli kriterler arasında bulunmaktadır. Firma için oluşturulan kimlik tasarımlarında renk kullanımlarından yazı tipine ya da kullanılan ikonlara kadar her ayrıntı büyük bir özenle ortaya çıkarılmalıdır.