UFUKKOC-Basari-Ornekleri2

İç dünyasında çok iyi bir birey olmakta sosyal alanda başarı için yeterli bir özellik değildir. Bireyin dış görüntüsünde de dikkat edeceği noktalar, toplum içerisinde iç dünyasına ait bir ön izleme oluşturacak etkenler olacaktır. Ticari alanda düşünüldüğünde oluşturulan kalitenin etkin bir şekilde pazarlanabilmesi için firmaya prestij sağlayacak kurumsal kimlik çalışmalarına öncelik verilmelidir.

Bu alanda firma alanı olarak kullanılan binanın dışındaki tabeladan içindeki çalışma dizaynına hatta personel kıyafetlerine kadar her detay başarılı bir makyaj elde edebilmek için tek tek hesaplanmalıdır. Grafik tasarım çalışmaları da firma için önemli profil çalışmaları ortaya çıkarabilecektir. Yapılan logo çalışmaları Kurumsal kimlik çalışmalarının temelini oluşturabilecek bir tasarım olmakta ve değiştirilemeyeceği için mutlaka firmaya ait özelliklerin bulunduğu dikkat çekici bir çalışma ortaya konulmalıdır. Kullanılan renkler firmaya kimlik kazandıracağından antetli kağıtlardan personel kıyafetlerine kadar her alanda firmaya kurumsallık kazandıracak şekilde tasarlanmalıdır.

Açık hava reklamları, kurumsal materyallerin dışında aktif ticaretin büyük bir potansiyelini oluşturduğu internet alanında da temsil edilebilmek çok önemli bir başlık olmaktadır. Web sitesi tasarımıile durağan bir şekilde hizmet veren bir mağazadan daha fazla satış ve tanıtım çalışmaları gerçekleştirme imkânı elde edebileceksiniz. Site tasarımı sırasında grafik tasarımları ziyaretçilerin potansiyel müşteriye dönüşmesi alanında önemli olsa da gerekli arama motoru optimizasyonları ve seo uyumlu içerik oluşumları da sitenin ziyaretçi alabilmesi için gerekli olmaktadır.