slider-graphics

Astajans A .Ş.TGDD (Tüm Grafikerler Dayanışma Derneği)’NİN DÜZENLEDİĞİ  “ONLAR NE BEĞENDİ?” PANELİNE KATILDI

TGDD’nin düzenlediği “Grafik Tasarımcı mı Müşteri Tasarımcı mı?” adlı panel ve “Onlar Ne Beğendi” sergisi gerçekleşti. Çeşitli üniversitelerden katılan akademisyen ve öğrencilerin yanı sıra saha deneyimli grafik tasarımcılar da katılım sağladı.

Son yıllarda popüler meslek haline gelen grafik tasarım mesleği özellikle gençler tarafından rağbet görmektedir. Mesleğin yüksekokul, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarının yanı sıra matbaalarda da çırak-usta ilişkisiyle insan yetiştirilmesi söz konusudur.

Grafik tasarımcıların kendi içinde yaşadığı bazı sorunların haricinde bir de müşterilerle olan diyalog zorlukları bulunmaktadır. TGDD bu konulara bir nebze olsun çözüm arayışı sebebiyle panel gerçekleştirmiştir. Alanın önde gelen akademisyenlerinin de panele katılması konu hakkında oldukça yararlı olmuştur.

Serginin konusu ise grafik tasarımcı ve müşteri ilişkisiyle alakalı olarak, müşteriye sunulan işlerden hangisinin beğenildiği ile ilgili. Müşteri mi tasarımcıdır yoksa grafik tasarımcı mı?

PANELE VE SERGİYE DESTEK ASTAJANS’TAN GELDİ

Daha önce müşterileri için yapmış olduğu profesyonel creative çalışmalardan logo, mailing ve broşür gibi bazı işleri sergileyen Astajans A.Ş., derneğin panelinde söz sahibi oldu. Panelden katılım belgesi ile ayrılan Ajans Başkanı Fatih AŞCI, bu tarz etkinliklerde grafik tasarımcının önemini vurgulayarak, derneğin takdirini kazandı.