reklam-filmi3

Animasyon filmi yapma işinin profesyonellik gerektirdiği ve herkes tarafından yapılamayacağını belirterek yazımıza başlayalım. Bahsettiğimiz filmler sinemalarda vizyona giren büyük filmlerdir. Bu noktada kendi çapınızda küçük animasyon fimleri yapmanız mümkün. Bu konuda çok büyük bir beklentiniz yok ve hobi olarak uğraşmak istiyorsanız yardımcı bilgisayar programlarını öğrenmekle işe başlayabilirsiniz. Peki ne tür gereçlere ihtiyacınız olacak? Hangi programları kullanacaksınız?

 

Animasyon Filmi Yapım Aşaması

Her şeyden evvel küçük de olsa filminizin bir vizyonu bir konusu olmalıdır. Filmin konusunu belirledikten sonra ne tür karakterlerden meydana gelecek bunu belirlemelisiniz. Animasyon filmi yapma aşamasında karakter ön plandadır. Bu bakımdan güzel çizimler yapabilmeniz gerekir. İnternet üzerinde araştırdığınızda bu konuda kullanılabilecek pek çok bilgisayar programının kullanıldığını görürsünüz. Zorluk seviyesine göre rahatça öğrenilebilecek bir program seçmeniz şevkinizin kırılmaması açısından önemlidir. Basit, kolayca öğrenebilen programların sayısı oldukça fazladır. Bu bakımdan rahat seçimler yapmanız mümkün.

 

Reklam filmi çekiminin ciddi özveri gerektiren bir iş olduğunu duymuşsunuzdur. Saatlerce hatta günlerce uğraş verilen bu tarz film parçalarında hedef firmaların, şirketlerin reklamları yapılarak müşteri kitlesine ulaşması sağlanır. Büyük reklam ajansları tarafından sunulan bir hizmet olduğundan her ajansın bu konuda hizmet verebileceği söylenemez. Büyük şirketlerin ürün satışlarını artırmak ve marka prestijini üst sınırlara taşımak adına başvurduğu yöntemlerden bir tanesidir. Televizyon kanallarında çeşitli program ve dizi aralarında izleyicilere ulaştırılır.reklam-filmi3