3whza47x6ieu

Tabelalar, alüminyum levhalarla üzerinde gerçekleşecek CNC router, grafik veya harfler ile istenilen ölçülerde kesilmektedir. Kesilmiş olan bu parçaların kenarları bükülerek, elektrostatik özellikli boya ile istenilen renklerde boyanabilmektedir. Kullanılan boya alüminyum tabelanın dış etkilere karşı yıllarca korunmasına yardımcı olmaktadır. Oyma işlemi yapılan yerlerin iç kısımları plexglas adı verilen, ışık geçiren özelliğe sahip bir malzeme ile kapama işlemi yapılmaktadır. İşlemden sonra Plexglas üzerine renkli folyolar kullanılmaktadır. Günümüzde alüminyum tabela 2 farklı şekilde kullanılmaktadır.

Nelere Dikkat Etmelisiniz

Tabela folyo kaplanarak yapıldığı için, ön bölümünde dekupe kabartma plexi harflerin kullanılmasıyla da imalat edilebilir. İstemeniz durumunda iç kısma yerleştirilen aydınlatma sistemi ile beraber alüminyum tabela daha da gösterişli durumda yapılabilir. Tabelaların ileride ışık sorunlarına karşı kapama özellikli bir mekanizmaya sahip olması yararlıdır. Tabelanın elektrostatik boya ile boyanmış olması zorunludur. Bunun nedeni elektrostatik boya, araçlarda kullanılan boya özellikleri ile aynı olduğu için güneşe ve dış mekândan gelecek etkilere karşı dayanıklı olarak bulunmaktadır. Levhaların kalınlığının tabela büyüklüğüne göre değişmelidir.

Alüminyum Tabelanın Avantajları

Kullanılan malzeme alüminyum olduğu için uzun ömürlü olarak bulunmaktadır. Kullanılan boyanın koruma özelliği alüminyum tabela malzemesinin hava koşullarından etkilenip paslanmasını önlenmektedir. Aydınlatma sistemi ile daha da gösterişli hale gelirler. Şirketlerin uzaktan tanınmaları ve müşteriyi kendilerine çekmek için tercih edilmesi gerekmektedir. Dilediğiniz ölçülerde ve tasarımda gerçekleştirilmektedir.